dżdżysty dziewiczy tydzień zagrozi powodzią


Synoptycy mają złe wiadomości. wedle najnowszych prognoz najbliższe cztery dni na wschodzie kraju upłyną pod znakiem obfitych deszczy. Meteorolodzy ostrzegają przed możliwością wystąpienia zagrożenia powodziowego.

Będzie serdecznie i burzowo


Burze na zachodzie i ciepły (do 21 stopni) wiosenny dzień na pozostałym obszarze kraju zapowiadają synoptycy. We wtorek już chłodniej.

Wraca lato. chociażby 25 stopni


Wróciły wysokie jak na jesień temperatury. według prognoz na południowym-wschodzie własny termometry wskażą nawet 25 stopni Celsjusza. można więc powiadać o powrocie lata w październiku. Niestety, nie wszędzie.

Na południu zawieje i zagrzmi


Uwaga, społeczność południowo-zachodniej Polski: będzie lało, wiało i przyzwoicie zagrzmi. IMGW ostrzega nim możliwymi podtopieniami, uszkodzeniami dróg i budynków oraz trudnościami komunikacyjnymi.

W Tatrach mogą schodzić lawiny


W Tatrach spadł świeży białe i od razu w górach stało się z większym natężeniem niebezpiecznie. inny poziom zagrożenia lawinowego ogłosili Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W niedzielę na Kasprowym Wierchu leży 67 cm białego puchu, a termometry wskazują tam negatyw 17 stopni Celsjusza.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>