Grzanki z Mikrofalówki


dzień dzisiejszy akt prawny dla leniwych. Szybkie grzanki z mikrofalówki. Za mikrofalą nie przepadam ale do leniwych jak w najwyższym stopniu należę, o czym świadczy na nieszczęście ostatnimi czasy komenderowanie tego bloga (rzadko piszę, oj rzadko), tym samym niekiedy z kuchenki mikrofalowej korzystam.

Tytuł dzisiejszego wpisu mógłby tak jak przyzwoicie brzmieć. Jak dopuścić się grzanki na szybko lub co można dopuścić się z czerstwej bułki. Do dzieła.


Więcej..

Farsze Do Jaj cz.2


Kontynuujemy przepisy Wielkanocne. W poprzednim odcinku Farsze do jajek opisałem dwa, według mnie ciekawe rozwiązania faszerowania jaj, za pomocą sosów, które mogą być wykorzystane także do innych otawa - wielkanocnych ewentualnie niekoniecznie wielkanocnych. Dziś, dla tych którzy wolą preparować farsze szybciej, prostsze przepisy. (a na końcu model wielkanocnych jaj dla zupełnie leniwych, dość nie niemało gorsza od jaj faszerowanych)

inskrypcja pochodzi z blogu http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

Potrawy Wielkanocne


Nadchodzące Święta Wielkanocne to ewidentnie radosne świętowanie zmartwychwstania upamiętniające zwycięstwo i wniebowzięcie Jezusa Chrystusa. Z czysto kulinarnego punktu widzenia, Wielkanoc to dzień zakończenia Wielkiego Postu.

Na wielkanocnym stole powinno wykopać się w takim razie przede wszystkim wszystko to czego brakowało za pomocą ostatnie 40 dni. W dzisiejszych czasach nieco cokolwiek kto ściśle przestrzega reguł postu (tym z większym natężeniem Wielkiego) ale rytuał wystawnego i bogatego ucztowania w Niedzielę i pierwszy dzień tygodnia Wielkanocny przetrwała prawdopodobnie w większości polskich domów do dzisiaj. Potrawy Wielkanocne to coś specjalnego i w większości przypadków przykładamy do ich wyboru i sporządzenia wyjątkową uwagę.

Ten inskrypcja pochodzi z blogu http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

Święconka


Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych popełniłem dwa dni temu tekst, bazujący na fragmencie książki wydanej w 1830, o staropolskiej Wielkanocy. Znajdujemy tam kawałek o 'potrzebach do święcenia', w którym czytamy o jakichś ogromnych ilościach święconych potraw (między innymi: 12 kop jaj, 15 baranków, 12 szynek wędzonych). Nie wiem czy poprawnie zrozumiałem, bo styl pisania jest staropolski ale jak byk stoi 'potrzeby do święcenia', a po nim wyliczanka. Być przypuszczalnie w dworach święciło się potrawy na cały rok dla wszystkich domowników wskutek tego te ilości. W dzisiejszych czasach święconka wygląda skromniej, są to raczej mniejsze, symboliczne ilości ale jaja, baranek i wędlina powinna się w niej znaleźć. No właśnie co powinno jeszcze znaleźć się w koszyku do święcenia na Wielkanoc? ...


Więcej..

Pierogi Wigilijne


albowiem zbliżają się Święta Bożego Narodzenia od kilku dni prowadzę serial świąteczny. Ostatnio była mowa o śledziach na Wigilię, dzisiaj czas na wigilijne pierogi O pierogach pod kątem Świąt i Wigilii pisałem już jakiś okres temu. Dziś przypominam te przepisy. bowiem wszystkie są jak najbardziej postne, nadają się świetnie na wigilijny stół. Wśród rzeczonych przepisów jest wigilijna klasyka, czyli pierogi z kapustą i pierogi z kapustą i grzybami ale są też przepisy na, na prawdę godne polecenia, pierogi z soczewicą i pierogi z kaszą gryczaną. Oto przepisy na wigilijne pierogi.
Wpis pochodzi z http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

<<<  -  1  2  3  4  -  >>>