Z sukcesem nam nie po drodze


Młodzi dążą do sukcesu na skróty, a starsze pokolenie chce robić karierę jak w PRL, bez jakiegokolwiek wysiłku - twierdzą czytelnicy Metra. Kolejni dodają: zamiast wytykać się palcami, zabierzmy się wspólnie do pracy

Rzeczpospolita Polska coraz to lepiej radzi sobie z wykorzystywaniem unijnych pieniędzy - tak wynika z analizy "Dziennika gazety Prawnej". Na basta trzeciego kwartału nasz brzeżek wydał ponad 8 miliardów złotych z kasy unijnej, przyznanej na lata 2007-2013. Po doliczeniu faktur, które w najbliższym czasie mają zostać wysłane do Brukseli, oznacza to realizację 80 procent tegorocznego planu. Lechistan jest ostrożna co do dyspozycja podjęcia przy użyciu UE zobowiązania do ograniczenia emisji CO2 o 30 proc. do 2020 roku, gdyż inne kraje w minimalnym stopniu gotowe są poczęstować analogiczny niewygody - przyznał w czwartek w Bonn premier Donald Tusk. W polskich mediach elektronicznych to dziewiczy cudzoziemiec w fotelu prezesa. odkąd 1 września 2009 r. został prezesem TVN, nie udzielał wywiadów. Markus Tellenbach ma 49 lat i pochodzi ze Szwajcarii. Jego współpracownicy mówią o nim: Powściągliwy, karty trzyma w sąsiedztwie sobie. choć w ciągu wywiadu dla prasa periodyczna dał się poznać, jak nieprzezwyciężony rozmówca.Maksymalnie 9,03 mld m sześc. gazu w 2010 roku; 9,7 mld m sześc. w 2011 roku i wówczas od 2012 roku - 10,2 mld m sześc. gazu rocznie wyniosą dostawy rosyjskiego gazu w ramach nowego kontraktu - poinformowała rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska. opodal wielu negatywnych emocji towarzyszących pierwszej sesji tego tygodnia na naszym parkiecie, nie doprowadziła ona do żadnych rozstrzygnięć. - O zaskakującym zwrocie w śledztwie dotyczącym tzw. tajnych kont byłych szefów PZU, informuje "Puls Biznesu". periodyk dowiedziała się, że Władysław J., zwierzchnik giganta ubezpieczeniowego w latach 1998-2000, usłyszał wyrzut wyrządzenia spółce szkód wartych 34 mln euro.

Oceny koniunktury w sektorze usług w październiku są zróżnicowane. Najbardziej optymistyczne opinie zgłaszają przedsiębiorcy z branży finansowej i ubezpieczeniowej, najgorsze z sekcji usług transportowych czy gospodarki magazynowej. Narzekają też osoby działające w gastronomii czy w usługach związanych z zakwaterowaniem - wynika z raportu GUS.

Prawa i wyposażenie do produkcji dotychczasowych modeli aut Saaba GM chce zadenuncjować chińskiemu Beijing Automotive Industry Holding (BAIC)- napisał pamiętnik The Wall Street Journal. Przestarzała forma łapania kierowców. W Lublinie w lokalizacja patroli drogówki pojawiły się śmietniki. najpóźniejszy inicjatywa lubelskiej drogówki to fotoradar w pojemniku na śmieci. dzięki dwa dni ...

według anonimowego źródła w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej cytowanego dzięki agencję Reuters w kwietniu stopa bezrobocia w Polsce mogła spaść do 12,5-12,6 proc. ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji udostępniło na Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) usługę, za pomocą której starostwa powiatowe mogą bezpłatnie umożliwić mieszkańcom składanie wniosku o wydanie ... – przemysł informatyczny wnosi do pracy administracji różnorodne i praktyczne doświadczenia. Są one szczególnie przydatne w sąsiedztwie w najwyższym stopniu skomplikowanych projektach, nad którymi pracuje resort gospodarki – powiedział wicepremier Waldemar Pawlak na przestrzeni pertraktacje z członkami Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (PIIT). Spotkanie odbyło się 23 kwietnia w Ministerstwie Gospodarki.Za kwartet miesiące potentat na rynku mieszkaniowym Dom Development przypuszczalnie nie mieć w budowie ani jednego mieszkania! Dokończy dlatego że stare inwestycje i nie rozpocznie nowych W ostatnim kwartale zeszłego roku Fiat zanotował rekordowe przychody ze sprzedaży aut. Ale tożsamy rok koncern zakończył stratą netto 838 mln euro, w toku gdy rok poprzednio miał 1,6 mld euro zysku. 8 kwietnia w PGE Elektrowni Opole uruchomiono pierwszą w Polsce instalację odazotowania spalin w bloku opalanym węglem kamiennym. „Rzeczpospolita” poinformowała, że PGE deklaruje wypuszczenie podobnych instalacji plus w pozostałych trzech blokach opolskiej elektrowni natomiast w innych elektrowni wchodzących w drużyna grupy.

Nowa umowa francusko –rosyjska umowa o współpracy w dziedzinie energetyki jądrowej


W dniu 08 czerwca 2010 stary uniwersalny rosyjskiego Rosatomu Siergiej Kirijenko i sekretarka zbiorowy Komisji Energii Atomowej i Alternatywnych Źródeł Energii Francji (CEA) Bernard pobożniś podpisali umowę o współpracy.

Jeep Wrangler i Dodge Nitro do serwisu


UOKiK informuje Trwa zła passa producentów aut osobowych. Co pewien czas, kolejni przedsiębiorcy powiadamiają o usterkach, które wychodzą w trakcie użytkowania modeli aut różnych marek. Tym wraz ...

CEZ buduje "słoneczny Temelin"


Ogromną elektrownię słoneczną buduje w Czecha w okolicy miejscowości Ševětín koło Czeskich Budziejowic CEZ. Ze względu na skale przedsięwzięcia czeski pamiętnik Lidové noviny określił projekt mianem "słonecznego Temelina".

PGE Elektrownia "Opole” zagrożona


Trwają prace w sąsiedztwie zabezpieczaniu poprzednio zalaniem PGE Elektrowni "Opole” - podał serwis internetowy "Nowej Trybuny Opolskiej".

Śląskie. mieszkańcy północnej części regionu mają z powrotem energię


Już wszyscy mieszkańcy północnej części woj. śląskiego, pozbawieni w piątek energii elektrycznej, mają ponownie energię elektryczną w mieszaniach. Służby energetyczne w sobotę późnym popołudniem zakończyły wyciąganie awarii - podało Wojewódzkie ognisko Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.