"Nie dajmy się sprowokować"


Konferencja o rzekomym sojuszu własny z Hitlerem, kierowniczka na 1 września, niechybnie będzie odwołana drugi raz. To zagranie dyplomacji rosyjskiej – tak uważa Marek Migalski z PiS.  - stopień nie przypuszczalnie dać się sprowokować, musi reagować akuratnie – uzupełnia Andrzej Halicki z PO, boss sejmowej komisji spraw zagranicznych.

stary klubu PiS Przemysław Gosiewski powiedział w poniedziałek PAP, że we wtorek wystąpi do marszałka Sejmu o wyznaczenie terminu na zgłoszenie dzięki jego klub kandydatów do sejmowej komisji śledczej badającej tzw. aferę hazardową. Gosiewski zapowiedział, że jego klub raz jeszcze zgłosi kandydaturę Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna. - Miało mnie w tej okolicy w tej chwili nie być, a mój kraj puder nie być - mówił gruziński prezydent w ciągu spotkania z Lechem Kaczyńskim. Micheil Saakaszwili dziękował w Warszawie za "przesłanie polityczne z Polski", które Gruzja otrzymała w sierpniu 2008 roku. - Gruzja potem jest państwem integralnym - podkreślił własny prezydent. W nocy z piątku na sobotę nieznani sprawcy próbowali włamać się do biura przewodniczącego SLD Grzegorza Napieralskiego w jednej z kamienic w Szczecinie – dowiedział się brama tvp.info. Sprawę bada policja.B. pryncypał Komitetu Stałego Rady Ministrów Zbigniew Derdziuk zeznał we wtorek zanim komisją śledczą, że jego uwagi do projektu zmian w tzw. ustawie hazardowej dotyczyły przedłużania zezwolenia na działalność kasyn i salonów gier. Zaznaczył, że w trakcie prac nad projektem nowelizacji nie dostrzegł nic, co wskazywałoby na bezprawne naciski. Rządowy zespół do spraw bezpieczeństwa energetycznego kraju dyskutował w czwartek, czy konieczne jest uruchomienie strategicznych rezerw gazu. Od wtorku członek rządu gospodarki analizuje nauka umoralniająca spółki Gaz System, która zwróciła się o to do rządu - pisze "Rzeczpospolita". Do dwóch groźnych wypadków kolejowych doszło dzień dzisiejszy po południu na Dolnym Śląsku. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Długołęce szwung osobowy zderzył się z samochodem, a we Wrocławiu wykoleił się zespół relacji Szklarska Poręba - Poznań. W wypadkach pies z kulawą nogą na szczęście poważnie nie ucierpiał, ale czyn pociągów na Dolnym Śląsku jest utrudniony.

Około 30 narciarzy jest uwięzionych ponad 9 metrów nad ziemią z powodu awarii wyciągu w Ustroniu Jaszowiec - informuje RMF FM.

detektyw z hazardowej komisji śledczej odrzucili konkluzja Sławomira Neumana (PO) o rozbicie przesłuchania byłego posła SLD Jerzego Jaskierni i wypieranie go na drugi termin. Neumann tłumaczył, że trudno dokładnie przepytywać Jaskiernię po trwającym 11 godzin przesłuchaniu Zbigniewa Chlebowskiego. Wicepremier Waldemar Pawlak nie ujawnił w swoich oświadczeniach majątkowych, że w latach 2005-2006 był przewodniczącym Rady Nadzorczej Mostostalu Słupca. dlaczego nie opublikował tych informacji?

wręcz przeciwnie co 20 Lach wybiera się na Sylwestra do restauracji lub hotelu. odrobinę kto decyduje się też na przyjęcie noworocznych postanowień - wynika z sondażu przeprowadzonego z wykorzystaniem Gfk Polonia dla "Rzeczypospolitej". Kard. Angelo Sodano, dziekan zespół Kardynalskiego, przyleci do nasz na niedzielne uroczystości pogrzebowe - dowiedziała się nieoficjalnie TVN24. Przyjazd potwierdził też prezydent pepik Vaclav Klaus. pepik podkreślił, że przyjedzie nawet, gdy loty nie będą możliwe. W Płocku w sobotę i niedzielę, 19 i 20 czerwca, w godzinach od 9 do 18 zamknięty będzie dla ruchu samochodowego most za pomocą Wisłę im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego, a także część ulic.dodatkowy zjazd Stronnictwa Demokratycznego zwołany z wykorzystaniem członków partii sprzeciwiających się polityce prowadzonej przez szefa SD Pawła Piskorskiego odwołał go z zajmowanego stanowiska. Jednocześnie, obradująca tego samego dnia, rada Naczelna zdecydowała, że obowiązki przewodniczącego obejmie stary Rady Krzysztof Góralczyk. żar w szatni warszawskiej podstawówki przy ul. Tkaczy. Ewakuowano ponad 500 osób. Prokurator lokalny podpisał morał Komendanta Głównego Policji o uchylenie immunitetu posłowi Platformy Obywatelskiej - donosi RMF FM. aktualnie notatka zdecydują czy poseł odpowie za picie alkoholu w miejscu publicznym. Chodzi o zorganizowany w kwietniu happening na lubelskiej starówce.

Księżna zaniemogła


Problemy z kręgosłupem pokrzyżowały plany Księżnej Kornwalii. Jak poinformowała brytyjska ambasada, Camilla Parker Bowles nie będzie we wtorek dotrzymywać towarzystwa księciu Karolowi w podróży na Podlasie.

"Jarosław Kaczyński nie będzie unikał debat"


Szczegóły ewentualnej debaty kandydatów na prezydenta: Jarosława Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego powinni ustalić szefowie ich sztabów wyborczych - uważa wyraziciel sztabu kandydata PiS Paweł Poncyljusz.

25 lat Trybunału Konstytucyjnego


Na potrzebę wyposażenia Trybunału Konstytucyjnego w instrumenty służące realizacji własnych orzeczeń, zapisanie w konstytucji trybu wyboru sędziów Trybunału, skrócenie czasu oczekiwania na model wyroku wskazywali byli prezesi TK na konferencji z okazji 25. rocznicy jego powstania.

sejm zajmie się projektem wprowadzającym definicję handlu ludźmi


wprowadzenie do polskiego prawa definicji handlu ludźmi i niewolnictwa i doprecyzowanie odpowiedzialności karnej dowódców za zbrodnie popełnione z wykorzystaniem podwładnych przewiduje nowela Kodeksu karnego, którą w środę ma zająć się Sejm.

Polacy chcą większej ilości pieniędzy dla armii


"Rzeczpospolita": Większość Polaków uważa, że polskie wojsko jest źle uzbrojone i niedofinansowane, wynika z sondażu Instytutu Badań Marketingowych HumanGraph, cytowanych z wykorzystaniem "Rzeczpospolitą".