Przełomowe odkrycie. Leki opóźnią starzenie?


Naukowcy odkryli geny o nazwie "Methuselah", które znacznie powiększają szansę osiągnięcia wieku 100 lat nawet niedaleko prowadzeniu niezdrowego trybu życia.

Czwartek przynosi spore odprężenie złotego: polska środek płatniczy w stosunku do euro straciła od rana 8 groszy. zanim godziną 13 za jedno euro wypada zrewanżować się już nie całkiem 4,17 zł, za dolara niby 3,38 zł. Trumna z ciałem Marii Kaczyńskiej wyjechała tuż po godz. 8 czasu lokalnego z moskiewskiego Biura Ekspertyz Sądowych. Kolumna udaje się na aerodrom Domodiedowo, skąd wojskowym samolotem zwłoki zostaną przetransportowane do Polski. Niemcy i Francja nieśmiało otwierają kolejne lotniska. do imentu przywrócono loty na Ukrainie, a unijni ministrowie transportu zadecydują w poniedziałek, czy nie otworzyć wzdłuż i wszerz ruchu powietrznego, nawet nie bacząc na obecności wulkanicznego pyłu. W niedzielę w Europie wzbije się w atmosfera jedynie z grubsza 4 tys. samolotów, z zaplanowanych powyżej 24 tysięcy. Od godz. 4 o świcie możliwe są przeloty nad Polską, ale bez opcji lądowania.chmura pyłu wulkanicznego znad Islandii dotrze w sobotę nad Portugalię, a być może i nad Barcelonę i Marsylię - ostrzega Europejska zrzeszenie ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej Eurocontrol. - Jarosław Kaczyński zrobił wszystko, by upokorzyć swoich partnerów politycznych. I nie ma nic dziwnego, że blisko każdej możliwej okazji szukają na nim odwetu. Dość uważnie słucham wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. On lubi insynuować, sugerować, że posiada wiedzę nadprzyrodzoną, że coś o kimś wie - stwierdziła w Radiu ZET Julia Pitera. Kardynał Walter Kasper z Watykanu nie wykluczył, że Benedykt XVI wystosuje list do całego duchowieństwa w sprawie skandalu pedofilii w Kościele. Papież dobitnie odpowie na tę "ludzką tragedię" - powiedział purpurat dziennikowi "La Repubblica".

Ośmiornica ze "słoniowatymi uszami", przezroczyste trepangi i żywiące się ropą naftową robaki - to niektóre z wielkiej liczby nieznanych nauce istot, odkrytych w oceanach i morzach świata w trakcie prowadzonych obecnie międzynarodowych badań naukowych.

1 września na Westerplatte, gdzie kilkunastu szefów rządów z całej Europy uczci rocznicę wybuchu II wojny światowej, nie pojawią się charakterystyczny przedstawiciele Stanów Zjednoczonych. pewnie "w ciągu dwóch, trzech tygodni" sąd w szwajcarskiej Bellinzonie podejmie decyzję w sprawie apelacji Romana Polańskiego. Adwokaci reżysera odwołali się od decyzji szwajcarskiego ministerstwa sprawiedliwości, które nie zezwoliło na jego zwolnienie za kaucją.

W trakcie ofensywy sił koalicyjnych przeciw talibom w prowincji Helmand, na południu Afganistanu, dwa źle wycelowane pociski rakietowe zabiły w niedzielę 12 cywilów - poinformowały dowodzone dzięki NATO Międzynarodowe Siły Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF). Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej humoreska 11 Poznań-Kołobrzeg pośrodku Okonkiem a Szczecinkiem. kierowca TIR-a zabójczo potrącił rowerzystkę i uciekł z miejsca zdarzenia. "Schizofrenia znaczy dokładnie »rozszczepienie umysłu«. Takiego rozszczepienia doznał SLD ze względu cichej koalicji medialnej z PiS. Obecnie oddzielenie pomiędzy myśleniem, zachowaniem, emocjami, sferą motywacyjną i ekspresją emocji w SLD przybiera co chwila większe rozmiary" - tak rozpoczyna swój tekst na blogu poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, Aleksander Sopliński.Dawna członkini Rodziny Mansona, która zasztyletowała aktorkę Sharon Tate ponad czterdzieści lat temu, a która teraz jest śmiertelnie chora, po raz trzynasty stara się o zwolnienie warunkowe z powodów humanitarnych. Przesłuchanie w tej sprawie odbędzie się coraz dzisiaj. - Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski spotkał się w środę z prezydentem Lechem Kaczyńskim i przekazał mu posada rządu na rozpoczynający się w czwartek w Brukseli punkt kulminacyjny Unii Europejskiej - poinformował rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. 98-letnia kobieta została oskarżona o zamordowanie 100-letniej Elizabeth Barrow. Staruszki był współlokatorkami w domu opieki w Dartmouth w Massachusetts.

Dostają rachunki za niesłyszący telefon


Bez internetu i bez telefonu - tak w drugą dekadę XXI wieku weszli obywatele ul. Wiklinowej w Dziekanowie Leśnym. pełnia dlatego, że za pomocą czwórka miesiące Telekomunikacja Polska nie potrafiła uporać się z "trudnousuwalną" usterką. Co więcej, za głuchy aparat telefoniczny biznes kazała sobie płacić abonament.

Kaczyński: Sytuacja w służbie zdrowia dramatyczna


prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że sytuacja w służbie zdrowia jest dramatyczna. Jego zdaniem, aby to zmienić, na miejscu jest polityczny kompromis, do którego jego powstawanie jest gotowa.

Kalisz się rozwodzi, Kłopotek już do wzięcia


"Siłacz rozwiódł się z żoną" i jest do wzięcia - donosi o Eugeniuszu Kłopotku "Super Express". "Ryszard Kalisz rozwodzi się" i "przechodzi ciężkie chwile" - to "Fakt". Bulwarówki skrupulatnie informują o prywatnym życiu polityków.

Kobiety, które "umówiły się na dziecko", są upośledzone


Koleżanki, które umówiły się na "urodzenie dziecka" są upośledzone umysłowo. Biologiczna matka chłopca została już pozbawiona praw rodzicielskich. Kobiety mają przejść badania na poczytalność. jeżeli okaże się, że niemniej wiedziały co robią, grozi im trzy lata więzienia.

I co z tego, że zdobędą Puchar Anglii?


Marna czas przyszły poprzednio FC Portsmouth. Klub szef rządu League ma takie długi, że nie zdołał oblać do UEFA o licencję uprawniającą uprawniającą do gry na arenie międzynarodowej. Tym samym poniekąd jeśli całość wygra kielich Anglii, to o grze w Lidze Europejskiej prawdopodobnie zapomnieć.