W Gdańsku insurekcja skwer Jakości Energii Elektrycznej


Pierwszy w Polsce park Jakości Energii Elektrycznej insurekcja w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym. W czwartek w Gdańsku kilkanaście firm i instytucji podpisało list intencyjny w tej sprawie.

przedsięwzięcie naprawy milionów sprzedanych samochodów nie zaszkodziła Toyocie na amerykańskim rynku. A choć perypetie z tym związane udało się spustoszyć szeroką akcją promocyjno-rabatową: japoński koncern sprzedał w marcu 2010 roku o 1/3 więcej aut niż rok wcześniej. komunikat NIK odnośnie do wyników kontroli kształcenia osób dorosłych na tle potrzeb rynku pracy wskazuje jednoznacznie, że podaż programu szkół zawodowych w żaden sposób nie odpowiada popytowi na rynku pracy, w efekt czego ich absolwenci mają trudności ze znalezieniem zatrudnienia. 24 maja w Grupie Energa ma się rozpocząć bezterminowy strajk generalny. Przedstawiciele komitetu protestacyjnego zapowiadają, że w tym czasie klienci będą dostawać energię, ale nie będą usuwane awarie. relacje zawodowe od 9 miesięcy są w sporze zbiorowym z zarządem.Opłacone składki na ubezpieczenia społeczne i polisa zdrowotne za siebie natomiast osobę współpracującą przedsiębiorcy mogą brać pod uwagę w rachunku podatkowym. Dotyczy to dodatkowo składek ZUS za pracowników i zleceniobiorców i to podobnie jak w części finansowanej przez pracodawcę (zleceniodawcę), jak i opłacanej z wykorzystaniem zatrudnione osoby. w sąsiedztwie czym podejście ich rozliczania jest różna, a w zakresie składek na własne ubezpieczenia społeczne - zależna od formy opodatkowania. Inwestorzy w Europie zareagowali na piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy z umiarkowanym optymizmem. Większość indeksów giełdowych zaczęła siedem dni na plusie. Westinghouse to trzecia część - kandydat do budowy elektrowni atomowej w Polsce. "Rzeczpospolita" dowiedziała się, że szefowie Polskiej Grupy Energetycznej i amerykańsko-japońskiego mają wkrótce powołać grupę roboczej, która zbada możliwości wspólnego przygotowania budowy elektrowni atomowej w naszym kraju.

Wartość euro względem polskiej waluty testowała w czwartek dotychczasowe tegoroczne maksima usytuowane w pobliżu 4,1200. powiedzenie analityków choć obecnie zdołała wzrosnąć ponad ich poziom, to niemniej jednak o trwałym przebiciu nie może być mowy, a w najbliższym czasie ilość 4,1200 powinien pozostać istotnym oporem.

TNK-BP, trzeci pod względem wielkości koncern paliwowy w Rosji, prowadzi ustalenia na przedmiot nabycia udziałów w rafinerii w Możejkach (d. Mazeikiu Nafta) na Litwie z jej obecnym właścicielem, polskim PKN Orlen - informuje w sobotę memoriał "Wiedomosti". Dziennikarze, akredytowani na rozpoczynający się w poniedziałek w Rzymie międzynarodowy zwieńczenie Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) otrzymali razem z materiałami prasowymi maseczki, żel do mycia rąk i jednorazowe termometry. To pełnia w ramach prewencji w związku z epidemią nowej grypy.

wtajemniczenie Rekomendacji T w warunkach spowolnienia gospodarczego i spadku akcji kredytowej nie jest dobrym rozwiązaniem. Skuteczniejszym sposobem ograniczenia ryzyka banków, szczególnie w segmencie detalicznym są "twarde" instrumenty, którymi dysponuje nadzór bankowy, powiedział Agencji ISB konsultant prezesa NBP, były powszechny inspektor Nadzoru Bankowego Wojciech Kwaśniak. szczebel zabiera się za ośrodki szkolenia kierowców. Chce stworzenia specjalnego rankingu szkół jazdy, kto uwzględniałby informacje o zdawalności na norma prawna jazdy, kolizjach czy wykroczeniach byłych kursantów - pisze "Rzeczpospolita". Sporu o elastyczną linię kredytową z MFW tempo dalszy: dyrekcja Narodowego Banku Polskiego jest gotów o pożyczkę wystąpić, ale nie zamierza za nią płacić. Takie stanowisko zawarto w komunikacie NBP, opublikowanym na stronie internetowej banku. ministerstwo Finansów odmawia komentarza w tej sprawie.GUS podał, że polski towar lokalny Bruutto w II kwartale 2009 wzrósł 1,7 proc. w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Wzrost w porównaniu z II kwartałem 2009 wyniósł 0,5 procent. Tak wysokie wzrosty prognozowali jeno największi optymiści. Brytyjska spółka paliwowa BP podała, że w Zatoce Meksykańskiej odkryła "gigantyczne złoża ropy naftowej". Koncern liczy, że odkrycie umocni jego pozycję w tym regionie na najbliższe lata. Kilka tysięcy przedsiębiorców przestało wynagradzać na ZUS. Opłacają składki za granicą. Minister pracy Jolanta Fedak ostrzega jednak, że ten zysk jest nic bardziej błędnego teoretyczny - pisze "Dziennik czasopismo Prawna".

sielankowy początek handlu


Czwartkowe notowania na rynku złotego w Warszawie rozpoczęły się niepomiernie spokojnie. Po otwarciu na poziomach zbliżonych do tych z środowego popołudnia, inaczej 4,1160 dla EURPLN i 2,8870 dla USDPLN, złocisty ileś traci na wartości, ale fluktuacja na rynku jest niewielka.

traf na odbicie, ale przypadek WIG20 zła


Po poniedziałkowej przecenie, która obniżyła wartość indeksu WIG20 o 3,17 proc. do 2030,70 pkt., a WIG o 2,42 proc. do 34945,56 pkt., dzisiejsza sesja na GPW prawdopodobnie donieść niewielkie odreagowanie.

Gospodarka da sobie radę bez niższych stóp


Dziś, zgodnie z oczekiwaniami, klaster Polityki Pieniężnej po raz trzecia część z z grubsza postanowiła pozostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie. wielkość podstawowej stopy referencyjnej nadal wynosi więc 3,5 proc.

Pracownicy ZLK w Gorzowie przerwali bunt głodowy


załoga Zakładu Linii Kolejowych (ZLK) z Gorzowa przerwali głodówkę. Od wtorku o brzasku ok. 40 z nich protestowało w ten sposób w obronie swoich miejsc pracy. ZLK w Gorzowie znalazł się na liście czterech zakładów, które mają zostać zlikwidowane do końca roku.

Płace idą w górę, zatrudnienie spada coraz wolniej


rozważnie poprawia się casus na rynku pracy. liczba zatrudnionych w przedsiębiorstwach coraz się zmniejsza, ale raz po raz wolniej. Wyraźnie lepiej jest z płacami. Średnie wynagrodzenie wzrosło w lutym mocniej, niż się spodziewano.