Do Gazy wjadą czipsy i sałatki


Izrael poinformował władze palestyńskie, że złagodzi blokadę Strefy Gazy, zezwalając na przywóz towarów większej ilości produktów spożywczych - ujawnił w środę pełnomocnik władz palestyńskich. naraz prezydent USA Barack Obama wezwał Izrael do współpracy ze wszystkimi stronami, w celu znalezienia rozwiązania sytuacji w Strefie Gazy.

własny turysta, którego przysypała lawina we włoskich Dolomitach niedaleko granicy szwajcarskiej, zmarł po przewiezieniu do szpitala - podała niedzielna prasa włoska. Italia na mistrzostwach w RPA przypominała pokerzystę, jaki siada do stołu i myśli o głównej wygranej. rafa tkwił w tym, że jedyną strategią, jaką używał gracz, był przede wszystkim blef. W poniedziałek w porze wieczoru przed sądem w Newry (Północna Irlandia) eksplodował samochód pułapka. Nikomu nic się nie stało.Piłkarze Korony Kielce rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek ekstraklasy. W poniedziałek po południu odbyli pierwszy ćwiczenia na boisku ze sztuczną nawierzchnią natomiast w hali. zakaz wprowadzania zwierząt do sklepów czy restauracji jest generalny - urywek stanowią tzw. psy-przewodnicy. Do zasady tej nie zastosowała się aczkolwiek menadżerka restauracji w Bakersfield w Stanach Zjednoczonych. Nie wpuściła do lokalu czworonoga, kto potrafi wykrywać ataki epilepsji u swojej właścicielki. Powód? Jest różowym pudlem. Przygotowujący się do walki o mistrzostwo świata IBF wagi półśredniej z Janem Zaveckiem Rafał Jackiewicz awansował o jedną pozycję w najnowszym zestawieniu najlepszych dziesiątek poszczególnych przedziałów wagowych publikowanym co tydzień przez szczytny wydawnictwo "The Ring".

Doniecki okręgowy sąd porządkowy uznał, że ukaz o nadaniu Stepanowi Banderze tytułu Bohatera Ukrainy jest sprzeczny z prawem, bo Bandera nie był obywatelem Ukrainy. Odznaczenie to nadał mu wcześniejszy prezydent kraju Wiktor Juszczenko.

1 września to dzień żałoby za cierpienie oraz pamięci o winie Niemiec, które rozpoczęły II wojnę światową - powiedziała niemiecka kanclerz Angela Merkel w nagraniu wideo, opublikowanym na jej stronie internetowej. Lechistan była pierwszym sojusznikiem politycznym Adolfa Hitlera, a Józef Stalin nie miał wyjścia i musiał zapewnić bezpieczeństwo Rosji...

Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) rozpatruje sprawę pisowni polskich nazwisk na Litwie. PAP dowiedziała się, że zakończył się już pisemny następstwo postępowania; w tej chwili sędziowe mają wyznaczyć datę rozprawy, po czym nastąpi ogłoszenie wyroku. Na Anfield Road z niepokojem czekają na wyniki badań Fernando Torresa. Ból w kolanie od kilku tygodni dokucza napastnikowi "The Reds" i reprezentacji Hiszpanii. Dwumiejscowy samolot myśliwski F-18 rozbił się w Juupajoki w fińskiej prowincji Pirkanmaa. Obaj piloci zdołali się katapultować, są ranni.Organizatorzy lekkoatletycznych mistrzostw Europy Barcelona 2010 ogłosili cennik biletów. Na boisko Olimpijski będzie jest dozwolone wleźć już za 3 euro (ok. 13 złotych). W takiej cenie będą rozprowadzane karty wstępu na niektóre sektory w sesji przedpołudniowej. W Hiszpanii trwa spór dotyczący ekshumacji grobów osób pomordowanych w czasie wojny domowej. Jedną z ofiar jest "czerwony poeta", Federico Garcia Lorca. Choć był osobą bezpartyjną, to nazywał siebie komunistą i deklarował przynależność do "partii biedaków" - czytamy w najnowszym "Tygodniku Powszechnym". Tenisiści Wielkiej Brytanii awansowali do finału turnieju o kielich Hopmana, nieoficjalnych mistrzostw świata drużyn mieszanych rozgrywanych na twardych kortach w Perth. W ostatnim pojedynku pierwszej fazy pokonali w piątek Rosję 2-1 i zajęli pierwsze miejsce w grupie B.

Szachtar Donieck najbogatszym klubem Ukrainy


Szachtar Donieck jest najbogatszym klubem piłkarskim na Ukrainie, z budżetem sięgającym 85 mln dolarów. Klub Mariusza Lewandowskiego pewność siebie wyprzedza prądnica Kijów - 60 mln i Dnipro Dniepropietrowsk - 58 mln dolarów - wynika z analizy ukraińskiego dziennika "Fokus".

"Katyńska kość niezgody zostanie pochowana jak jeden mąż z prezydentem Kaczyńskim"


"Nieszczęście nas zbliżyło" - wybija memoriał "Wriemia Nowostiej" w korespondencji z Warszawy, opowiadającej o żałobie, w jakiej pogrążyła się Kraj nad Wisłą po katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Górnik Łęczna na Słowacji


25-osobowa załoga piłkarzy pierwszoligowego zespołu Górnika Łęczna rozpoczęła grupa w słowackim Szczyrbskim Plesie.

Kolejne wstrząsy wtórne w rejonie turystycznym


Wstrząs o sile 6,3 st. został odnotowany na północy Chile w czwartek, nieomal 2 tys. km na północ od epicentrum trzęsienia ziemi, które nawiedziło kraj w sobotę - poinformowały w piątek amerykańskie służby geologiczne (USGS).

Hiszpania walczy z Hondurasem o być bądź nie być na mundialu


Po sensacyjnej porażce Hiszpanów 0-1 ze Szwajcarią poniedziałkowy mecz z Hondurasem w Johannesburgu (godz. 20.30) będzie dla mistrzów Europy walką o wszystko. - Lepiej przegrać na początku niż na końcu mundialu - mówi trener Hiszpanii Vicente del Bosque.