Zapalenie płuc groźne jak grypa


W ostatnich miesiącach głośno jest o grypie, a wielu Polaków zapomina o innej nader groźnej chorobie, jaką jest zapalenie płuc. Mogą je wyzwalać jednakowo jak grypę wirusy, ale też i bakterie. Charakterystyczna dla zapalenia płuc jest wysoka gorączka, bóle w klatce piersiowej i ropna plwocina.

członek rządu zdrowia Ewa Kopacz poinformowała w Moskwie, że ale wręcz 14 ciał ofiar jest na tak wiele porządnie zachowanych, iż rozpoznawanie prawdopodobnie przebyć się bez problemu. W przypadku kolejnych 20 identyfikacja pewno będzie mogła się przejść z przyczyny znakom szczególnym - zaznaczyła. Dostawczy Mercedes skosił latarnię w ul. Spacerowej, a ta przewróciła się szczerze na jezdnię. W stronę ul. Belwederskiej ulica jest nieprzejezdna. Tworzą się ogromne korki. kierowca busa uciekł z miejsca wypadku. 20 lat temu runął w Berlinie mur hańby i niesprawiedliwości. symbol końca podziałów między wschodnią, a zachodnią Europą. Miejsc, do których dotarły 3-tonowe betonowe płyty, jest na całym świecie 125.Lech Kaczyński udaje się na ekstremum UE w Brukseli w dniach 29-30 października - poinformował boss prezydenckiej kancelarii Władysław Stasiak. "Gazeta Wyborcza": Niemiecka firma DAD naciąga polskich przedsiębiorców - informuje gazeta. Dramatyczna kazus w szpitalu w Krośnie. Kilkudziesięciu mieszkańców miasta zebrało się pod placówką, by protestować w obronie jedynego w mieście szpitala. - Ja umieram pomału. Walczę wszystkimi siłami. Co ja mam teraz zrobić? Gdzie ja mam obecnie pójść? - pytała zrozpaczona pacjentka.

Nauczyciel, jaki w pobliżu prawomocnego wyroku za posiadanie dziecięcej pornografii uczył w jednej ze szkół pod Mińskiem Mazowieckim, został zwolniony. Wcześniej, co wynika z materiału "Prosto z Polski", główna kwatera placówki sprawę lekceważyła.

- Delikatność w tej sprawie jest o tak wiele uzasadniona, że tu jest jakiś mroczny sztuka człowieka, nie polityka. A ze strony tabloidów w takich sytuacjach często chodzi nie o dostęp do informacji publicznej, a o zarobienie pieniędzy - komentował w "Kropce nad i" w TVN24 sprawę Krzysztofa Piesiewicza marszałek Sejmu. wniosek o ułaskawienie Jakuba Tomczaka został odesłany do Prokuratora Generalnego. Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał, że nie jest trafny do opiniowania w sprawie Polaka skazanego na podwójne dożywocie za kołomyja i pobicie mieszkanki brytyjskiego Exeter.

Generał Tadeusz Buk, dowódca I Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Kościuszki, jest najlepszym kandydatem na stanowisko dowódcy Wojsk Lądowych - ocenił w niedzielę pryncypał Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło. Jest już cynk do prokuratury na antyterrorystów, którzy skompromitowali się w Łodzi. W akcji bladym świtem pomylili numery mieszkań i użyli granatu ogłuszającego przeciwko dwóm, bezbronnym kobietom. na przestrzeni akcji przeprowadzanej bladym świtem zniszczyli drzwi wejściowe i zrobili pobudkę innym lokatorom kamienicy przy Legionów. Internet do cenzury - takie było presumpcja nowelizacji ustawy hazardowej przygotowanej z wykorzystaniem Ministerstwo Finansów. O dokumencie jak dziewiczy poinformował brama tvn24.pl, a na urzędników posypały się gromy ze strony ekspertów. Ostrzegali przed niekonstytucyjnością zapisów. w tej chwili ministerstwo złagodził projekt. O blokowaniu stron internetowych miałby postanawiać sąd.boss Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak powiedział, że Lech Kaczyński wiosną ogłosi swoją decyzję ws. kandydowania w wyborach prezydenckich. Polska wystąpiła do okolica rosyjskiej o przekazanie polskiej prokuraturze zapisów tzw. czarnych skrzynek samolotu, jaki rozbił się w Smoleńsku - podał Naczelny Prokurator wojskowy płk Krzysztof Parulski. Kto bada katastrofę prezydenckiego samolotu w Smoleńsku? sprawozdawca "Polski i Świata" dotarł do dokumentu, który powołuje komisję ds. badania wypadków lotniczych. wszelako komitet jest niezależna, ale od kilku dni podlega premierowi.

Zatrzymano nożownika. Ranił trzy osoby, jedną zabójczo


Policjanci zatrzymali meżczyznę,który w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) poranił nożem trzy osoby.Jedną letalnie - poinformowała Mirosława Rudzińska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

"Media przestały mnie traktować w charakterze kompletnego wariata. Liczę na 15 proc."


kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke (Wolność i Praworządność) podsumowując swoją kampanię wyborczą ocenił, że największym jej sukcesem jest to, że środki masowego przekazu przestały go traktować jak "kompletnego wariata".

skandal w prokuraturze. uprawianie miłości za umorzenie


Policjanci z wydziału antykorupcyjnego przeprowadzili jedną z najbardziej niezwykłych operacji w historii stołecznego wymiaru sprawiedliwości. literalnie na gorącym uczynku zatrzymali prokuratora, który w zamian za współżycie obiecał podejrzanej umorzenie śledztwa - ustalił "Dziennik periodyk Prawna".

Jolanta Szczypińska czeka na operację


Jolanta Szczypińska miała wypadek samochodowy. Posłanka PiS została w nim ranna i przewieziona do szpitala - poinformował na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński.

Kaczmarek-Engelking: rozbieżności pozostały


Były szef MSWiA Janusz Kaczmarek i były zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking w czasie konfrontacji zanim komisją śledczą ds. nacisków podtrzymali wszystkie swoje wcześniejsze zeznania. Kaczmarek powiedział, że multimedialna narada z sierpnia 2007 roku była "manipulacją" ze strony Engelkinga. Ten zaprzeczał i podkreślił, że prokuratura działała zgodnie z prawem.